İlk etapta iPad Pro 9.7’nin fiyatından başlayalım. Elimizdeki tabletin her zaman olduğu gibi farklı kapasite ve Wi-Fi ile LTE destekli modelleri bulunuyor. En uygun fiyatlısı 32 GB kapasiteye sahip olanı elbette. Wi-Fi seçeneği 2249 TL, LTE seçeneği ise 2699 TL olarak karşımıza çıkıyor. 128 GB kapasiteye sahip model 2798 TL, LTE seçeneği ise 3199 TL olarak belirlenmiş. Son olarak 256 GB kapasiteli Wi-Fi’lı model 3379 TL ve LTE’li ise 3898 TL olarak bulunabiliyor. Evet, fiyatların ucuz olduğunu söylemek zor; ancak konu Apple olunca buna pek de şaşırmıyoruz artık…

 iPad Pro’yu aktif şekilde kullanıyoruz ve söyleyebiliriz ki, bu cihaz özellikle Smart Keyboard aksesuarı sayesinde yazı ve haber yazımı, basit video düzenlemeleri, fotoğraf ve video çekimi gibi işlerde bir dizüstü bilgisayarın yerini aldı, ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Ancak herkes iPad Pro’nun 12.9 inç ekranı dolayısıyla epey büyük olan boyutlarından pek hoşlanmıyordu ki, Apple onlar için iPad Pro’nun gücünü 9.7 inç ekranlı bir iPad modeline getirdi. iPad’in “geleneksel” olarak nitelendirebileceğimiz bu ekran boyutu iPad Pro’yu daha çekici kılabilir mi? iPad Pro 9.7, iPad Air 2’nin devamı mı Bunu bir kenara koyacak olursak, iPad Pro 9.7 için, iPad Pro 12.9’un minik kardeşi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Az sonra bahsedeceğimiz ekran boyutu dışında bazı noktalarda elbette farklılıklar gösteriyorlar.

Şimdi gelelim iPad Pro 9.7’nin teknik kadrosuna. iPad Pro 9.7’de ağabeyinde de bulunduğu üzere işlemci olarak şu an Apple’ın en hızlı mobil işlemcisi Apple A9X kullanılıyor. 2 GB RAM’le desteklenen iPad Pro 9.7, yaptığımız Geekbench 3 testinden 5227 puan toplamayı başardı. Bu da daha önce iPad Pro 12.9’dan aldığımız 5490 puanla oldukça yakın bir skor. 12,9 inçlik iPad Pro’yu geçtiğimiz yıl satışa sunan Apple, performans açısından sınırları zorlamıştı. Tablet bünyesinde barındırdığı A9X işlemciyle birçok dizüstü bilgisayarın performansını geride bırakmış ve otoriteler tarafından oldukça beğenilmişti. Tabletin sunduğu performans tam not almayı başarsa da 12,9 inçlik ekran boyutu herkese hitap etmediği için 12,9 iPad Pro bazı kesimler tarafından eleştirilmişti. İşte tam bu nokta da Apple, bu kesimin sesini duymuş olacak ki daha küçük ekran boyutuna sahip iPad Pro’yu kullanıcıların beğenisine sundu. iPad Air 2 ile aynı tasarım çizgisi sunan tablet kompakt gövdede üst düzey performans sergiliyor. 12,9 inçlik iPad Pro’nun özelliklerini ufak bir gövdeye sığdırmayı başaran tabletin ilk olarak tasarımından bahsedelim.

iPad Pro 9.7‘de çift çekirdekli işlemciye ek olarak PowerVR 7XT grafik işlemci de yer alıyor. Grafik işlemci noktasında da üzerine düşen işi yerine getiren tablet, her iki açıdan da gayet performanslı çalışıyor. Tabletin yine 32, 128 ve 256 GB’lık kapasite seçenekleriyle sunulduğunu söyleyelim. Bu noktada hatırlatmamız gereken önemli bir detaysa, kapasiteyi daha sonradan micro SD kart yoluyla genişletemiyorsunuz. O nedenle iPad Pro ile ilgileniyorsanız kapasite seçimini dikkatli yapmanızda fayda var.

Apple’ın tanıdık tasarım anlayışı küçük iPad Pro’da da devam ediyor. İlk bakışta iPad Air 2’ye benzeyen modelin detaylarda farklılaştığı görülüyor. Özellikle cihazın arka kısmında. En çok dikkat çeken tasarım farklılığı kamera lensinde. Kamera, iPhone modellerinde olduğu gibi çıkık duruyor. Kameraya True Tone flaş eşlik ediyor. Bir diğer farklılık ise iPad Pro 9.7’de kullanılan 4 adet hoparlör. Cihazın dört bir yanında bulunan hoparlörler sayesinde cihazı yatay veya dikey kullansanız bile seste herhangi bir kayıp yaşamıyorsunuz. Ayrıca cihazın üzerinde klavye ile bağlantı kurması için üç adet küçük yuvarlaktan oluşan Smart Connector bulunuyor.
iPad Pro 9.7, birçok özelliği ile büyük abisi iPad Pro’ya çok benziyor. 12,9 inç büyüklüğünde olan iPad Pro’ya karşı iPad Air 2’den bildiğimiz 9,7 inç büyüklüğünde bir ekran kullanıldı. iPad Pro’nun maksimum 2732×2048 piksel çözünürlüğü yerine de 2048×1536 piksel çözünürlüğü tercih edildi. 9,7 inç’lik bir ekran için bu tip bir piksel çözünürlüğü fazlasıyla keskin ve yeterli. Buna karşın  iPad Pro 9,7’nin 264 ppi’lik piksel yoğunluğu ise sadece normal kullanıcıları tatmin edebilir. Üst seviye akıllı telefon kullanan kullanıcılar , 401 ppi değerinde olan iPhone 6S Plus ve 534 ppi değerinde olan Samsung Galaxy S7 Edge ile kıyasla,  iPad Pro 9,7’nin piksel yoğunluğu kesinlikle bir avantaj değil.

 

Sıfır tablet alan yerler olarak bir telefon veya tablet satmak istiyorsanız veya telefon alan yerler arıyorsanız bizi irtibat numaramızdan 0533 423 42 33 aramanız yeterlidir. Ayrıca kullandıgınız 2 el cep telefonları, tablet ve laptop nakit ceviriyoruz. irtibat numaramız olan bizi arayıp fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz ayrıca dükkanımıza gelemeyen müşterilerimiz için Ankara içi adresinizden cihazlarınız nakit teslim alınır. Dogru fiyat için dogru adres seçmelisiniz. Apple iPad Pro 9.7 alan yerler arıyorsanız bizi aramanız yeterlidir.

Apple iPad Pro 9.7 İncelemesi, Apple iPad Pro Tablet Alan Yerler, Apple iPad Pro 9.7, tablet alan yerler, sifir tablet alan yerler, tablet alanlar, apple tablet alanlar,