Telefonun üst kenarında nano SIM ve microSD kart tepsisini barındıran yuva yer alıyor. Bu tepsi özel iğnenin yardımıyla açılıyor. Alt kenarın ortasında ise USB-C girişi bulunuyor. Z2 Play’in pili bu giriş üzerinden bulunuyor. 3.5 mm. kulaklık jakı da Z2 Play’in alt kenarının diğer sakinleri arasında yer alıyor.

Cihazda yüklü gelen Moto uygulamasından Moto Hareketler’i seçerek parmak izi sensörünün görevlerini geliştirebiliyorsunuz. Sensörde elinizi sağa doğru kaydırdığınızda son açılan uygulamalar ekranda belirirken, sola kaydırınca açık uygulamayı kapatabiliyorsunuz. Parmak izi sensörünün en sevdiğimiz özelliği ise tek dokunuşla ekranı kilitlemesi oldu. Ekranı açmak için de kapamak için de hep parmak izi sensörünü kullandık. Son olarak bir diğer tasarım detayı ise ön panelde yer alan selfie flaşı. Çift LED flaşla gelen cihaz, daha gelişmiş selfielerin de önünü açıyor.

Moto Z ailesi Moto Mods ekosistemi ile büyümeye devam ederken, teknoloji severlere daha önce mümkün olmadığını düşündükleri özellikler sunuyor. Moto GamePad ile telefonunuzu bir avuç içi oyun konsoluna dönüştüren ve sadece bir tık ile telefonunuzu 360 derecelik 4K videolar kaydedebilen yeni nesil bir kameraya dönüştürme imkanı tanıyan yeni Moto 360 KameraModu ile satışa sunulacak olan Moto Z² Play, şimdiden hayal gücünün sınırlarını zorluyor.

Z2 Play’in sol kenarı boş bırakılmış. Sağ kenarda ise güç butonu ve ses kontrol tuşları yer alıyor. Telefon sağ elde tutulurken sağ kenara yerleştirilen tuşlara ve butona baş parmakla rahatlıkla basılabiliyor. Telefonun ele iyi oturması, bu konuda ciddi bir kolaylık sağlıyor.

Moto Z2 Play kullanıcılara Lunar Gray ve Fine Gold olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor. Test merkezimizde yer alan model, beyaz ön panele sahip Fine Gold modeli. Kutudan çıkarır çıkarmaz tasarım hatlarını keşfe daldığımız Moto Z2 Play için sonda söyleyeceğimizi hemen yazının başında söyleyelim. Moto Z2 Play için şık ve ergonomik gibi sıfatları kullanmak pek mümkün değil. 5,99 mm kalınlığındaki cihazın tasarımı için ancak ince diyebiliriz. Gerçekten çok ince bir tasarıma sahip olan Moto Z2 Play’in inceliği hem avantaj hem de dezavantaj olmuş cihaz için. Çünkü cihazın arkasında devasa bir kamera yer alıyor. Kamera çıkıntısı öyle rahatsız edici ki tüm tasarıma eksi olarak yansıyor. Ayrıca Moto Z2 Play’e demode bir hava katıyor. Yaşadığımız bir diğer sıkıntı ise Moto Z2 Play’in lineer tasarımıyla ortaya çıkıyor. Uzun süre arkası kenarlara doğru kavisli telefonlar kullandıysanız bir anda lineer tasarımlı bir cihaza geçince o rahatlığın farkını ayırt etmek daha kolay oluyor. Moto Z2 Play’in önü ve arkası keskin bir bitirişle kenarlarla buluşuyor. Bu yüzden telefon elde pek de ergonomik bir tutuş sağlamıyor.

Yazılım kısmına baktığımızda ise Motorola’nın Moto serisindeki diğer telefonlarda yerleştiği çizgiden sapmadığı görülüyor. Kutusundan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle çıkan telefon, saf Android’e oldukça yakın bir deneyim sunuyor. Google uygulamalarının varsayılan çözüm olarak sunulduğu telefonun uygulama menüsünde yine alfabetik düzen görülüyor. En sık kullanılan uygulamalar ekranın üst kısmına yerleştiriliyor. Arama çubuğu ise aranan uygulamaya hızlı biçimde ulaşmayı sağlıyor. Moto Z2 Play’de menü sayfaları arasında geçişler oldukça hızlı. Uygulamalar başlatılırken de bir takılma gözlenmiyor. Buna ek olarak; parmak izi tarayıcısı, tıpkı Moto G5’te olduğu gibi, telefonda gezinme konusunda izleme dörtgenine benzer biçimde kullanılabiliyor.

Sıfır telefon alan yerler olarak bir telefon satmak istiyorsanız veya telefon alan yerler arıyorsanız bizi irtibat numaramızdan aramanız yeterlidir.

Ayrıca kullandıgınız 2 el cep telefonları, tablet ve laptop nakit ceviriyoruz. irtibat numaramız olan bizi arayıp fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz ayrıca dükkanımıza gelemeyen müşterilerimiz için Ankara içi adresinizden cihazlarınız nakit teslim alınır. Dogru fiyat için dogru adres seçmelisiniz. Sıfır moto z2 play alan yerler arıyorsanız bizi aramanız yeterlidir.

telefon inceleme
telefon alan yerler
telefon alanlar
cep telefonu alan yerler
cep telefonu alanlar
cep telefonu alım
telefon alım