Vestel Venus Z10 modelinde Qualcomm MSM8940 kod numarasına sahip Snapdragon 435 işlemcisine yer verildiğini görüyoruz! Sekiz çekirdekli bu işlemci 1.4 GHz frekans hızına sahip. Grafik yongası olarak ise bu işlemciye Adreno 505 eşlik ediyor. Telefonun 802.11 ac desteğini sunduğunu da eklemek gerekiyor. Bluetooth 4.1 desteği olan Venus Z10 modelinde USB Type-C portu kullanılmış.

Vestel Venus Z10 modelinde 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Telefonda yer alan MicroSD kart girişi ile telefona ilave alan da eklenebiliyor. Telefonda 2.5D kavise sahip 5.2 inç boyutlu 1920 x 1080 çözünürlüklü ekran kullanılıyor.

Kamera detaylarında da dikkat çeken Venus Z10‘da OIS destekli 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip arka kamera yer alıyor. Telefonun ön tarafında 8 Megapiksel çözünürlüklü kamera kullanılmış. Telefonun bataryası ise 3050 mAh kapasitesinde. Quick Charge 3.0 desteği ise telefonun hızlı şarj özelliğine sahip olmasını sağlıyor.

Şık bir tasarıma sahip olan telefonun ön tarafında ise kapasitif butonlarla birlikte parmak izi sensörü ile donatılan fiziksel home tuşuna yer verilmiş.

Önce fiziksel özelliklerden başlayayım: Metal gövde bana çok şık geldi, çok hoş, zarif yapmışlar, renk olarak safir ve gold varmış sadece. Ben safiri görmedim ama resimlerine bakınca safirin de bayağı hoş durduğunu düşünüyorum. 2,5D cam teknolojisi hangi telefon olursa olsun şıklık katıyor. Telefonun elde tutuş hissiyatı çok hoş, açma kapama ve ses tuşları sağ tarafında. Vestel ilk Venüslerdeki facia tasarımından koşarak uzaklaşmış anlayacağınız.

Vestel Venüs Z10 hakkında genel düşüncelerim şimdilik bu kadar, açıkçası ilk bakışta arayüz harici hoş bir izlenim uyandırdı ama fiyatı indirimli alsanız bile 1200 TL ve peşin satışlarda geçerli olan bir indirimmiş bu. 1200’e bile satsalar bir sürü rakip var piyasada, ilk aklıma gelen ise P9 Lite mesela. Ben daha bilindik birşey almak istiyorum diyene de Samsung C5 var. İndirimsiz 1499 TL’lik bir fiyatı var, piyasadaki rakiplerle işi zor.

Ekran ilk bakışta hoşuma gitti, renkler vs. ancak ben arayüzü hiç sevmedim. Arayüzü hem alışması zor gibi duruyor hem de şık gelmedi, launcher yüklenerek o sorun çözülebilir diye düşünüyorum. Tipi böyle hoş telefon yapıp da kötü bir arayüz koyan Vestel’i anlamadım açıkçası.

telefon alan yerler


sıfır telefon alan yerler

Kamerasında OİS EİS var ama ben bunları uzuuun uzun inceleyemedim, birkaç fotoğraf çektim, o ilk bakışta kamera öyle ağzımı açık bırakacak kadar güzel gelmedi ban daha çok normal bir kamera gibi düşündüm ama işin teknik kısmında diyafram aralığı ve OİS var tabi.

Parmak izi okuyucu var, home butonu olarak da geçiyor zaten alışkın olduğumuz şeyler diğer telefonlardan. Ön kısımda olması çok kullanışlı bence.

sıfır vestel venus z10 alan yerler